Implantacja disulfiramu – wszywka alkoholowa

Implantacja disulfiramu (esperalu), znana potocznie pod nazwą wszywki alkoholowej, jest doskonałym sposobem na uwolnienie się od uzależnienia od alkoholu.

 

Zabieg polega na wszyciu pod skórę pacjenta leku, który w połączeniu z alkoholem daje szereg nieprzyjemnych i groźnych dla zdrowia, a nawet życia objawów, takich jak wymioty, zawroty głowy, nudności , duszność , przyspieszona akcja serca, zaburzenia widzenia, zaburzeń pracy wątroby, a nawet śmierci. Jest to terapia awersyjna polegająca na tym, iż obawa przed wystąpieniem powyższych objawów i zagrożeniem życia jest skutecznym sposobem na uwolnienie się od chęci sięgnięcia po kieliszek

 

Zabieg wszycia esperalu w naszym Centrum Medycznym wykonywany jest przez Lekarza. Czas trwania implantacji wszywki alkoholowej wynosi około 30 minut i odbywa się w znieczuleniu miejscowym. W przypadku pacjentów, którzy chcą zerwać z nałogiem, ale są obecnie w „ciągu alkoholowym” przed wykonaniem zabiegu zalecamy oczyszczenie organizmu przez wykonanie odtrucia alkoholowego – detoksu. Warunkiem wykonania zabiegu jest stan pełnej trzeźwości pacjenta.

 

Wszycie esperalu nie zaburza codziennego funkcjonowania, zdolności do pracy i aktywności fizycznej (przez 7 dni po zabiegu zalecamy aktywność na umiarkowanym poziomie). Niepodważalną zaletą zabiegu jest czas działania leku, który wynosi aż do 12 miesięcy, co daje dużą szansę na trwałe zerwanie z nałogiem. 

Potrzebujesz pomocy - zadzwoń